informace o kurzech
které připravujeme

🌐 Odborný garant: Mgr. Jiří Kosorinský, MBA, je současně odborný garant Evropského institutu bezpečnosti filmových projektů, z.ú. a H&S senior supervisor, který má za sebou supervizi projektů jako The Gray Man, EXTRACTION 2, Na západní frontě klid, Blood and Gold, The Falcon and The Winter Soldier, Hunters, Oslo, Jack Ryan, We Were The Lucky One, Ballerina  a mnoho dalších.

 

Jak na analýzu rizik jednotlivých filmových profesí

Odhalte skryté tajemství bezpečnosti filmového průmyslu s naším kurzem „Jak vytvořit analýzy rizik“, speciálně navrženým pro filmové profesionály jako jsou grip, gaffery, rekvizity, art oddělení, kaskadéři a další.

V tomto čtyřhodinovém kurzu se ponoříte do světa rizik a jejich managementu. Naučíte se, proč je důležité provádět analýzu rizik – otázka, kterou si mnozí kladou, ale často nedostávají jasnou odpověď. „Proč bych měl dělat analýzy rizik, když to po mě nikdo předtím nechtěl?“ My vám poskytneme přímou a konkrétní odpověď.

Riziková analýza může hrát kritickou roli ve vaší kariéře, může ochránit vás, vaše kolegy a celý filmový projekt před nepředvídatelnými neštěstími. Ve svém extrémním důsledku může taková analýza dokonce předcházet potenciálním právním komplikacím a chránit vás tak i před trestním stíháním.

Kurz je rozdělen do dvou částí. První část je zaměřena na teorii – ale nebojte, nejde o nudné přednášky. Veškeré teoretické informace jsou podloženy řadou reálných příkladů z filmového průmyslu. Ve druhé části pak přejdeme k praktickému cvičení. Pod dozorem zkušeného lektora si každý účastník vytvoří vlastní analýzu rizik pro svou profesní specializaci.

Celkově je kurz navržen tak, aby vám poskytl nejen teoretické znalosti, ale také praktické nástroje pro efektivní řízení rizik v rámci vaší konkrétní role v filmovém průmyslu.

Kurz probíhá prezenční formou a cena je 1 777 Kč na osobu. Tato investice vám přinese nové dovednosti a pochopení, které mohou zásadně ovlivnit váš přístup k práci a zvýšit vaši připravenost na různé výzvy filmového průmyslu.

Připojte se k nám a objevte, jak může analýza rizik přispět k vašemu profesnímu úspěchu a bezpečnosti. Přihlaste se na náš kurz „Jak vytvořit analýzy rizik“ ještě dnes!

📍 Místo konání: Praha
📆 Délka workshopu: 2,5 hodin
📆 Termín workshopu: Budeme vypisovat na základě projeveného zájmu
💰 Cena: 1 777 Kč/ osoba bez DPH (2 150 vč. 21% DPH) 
👥 Kapacita: Omezeno na 50 osob. (Možnost hybridní formy – online pro mimopražské.)

V případě zájmu nás kontaktujte zde:

   

  Bezpečnost na Filmovém Place: Masterclass Pro Producenty

  Představte si: Pohodlně sedíte v karavanu, ponořeni do řešení nesčetných organizačních problémů uprostřed hektického natáčení. Za sebou máte už čtyři intenzivní dny a hromadu úkolů, které se zdají být nekonečné. Náhle do karavanu vtrhne člen štábu. Bílý jak stěna, sotva dýchající, vydá ze sebe: „Stalo se… plošina se převrátila, technik z ní vypadl a spadla na další členy štábu. Je to chaos, slyšíte křik a je všude krev…“ Na okamžik se zdá, že čas zastavil, a ve vaší hlavě se mihne tisíc myšlenek, ani jedna z nich není dobrá.

   

  Běžíte na místo činu. Zdravotníci se  snaží pomoci mnoha zraněným členům štábu. Jak se snažíte pomoci, přijíždějí sanitky a krátce poté i policie. Když policie zpozoruje převrácenou plošinu, vzpomene si na podobný incident z minulého týdne na staveništi a zavolá Inspekci práce. Dříve, než si uvědomíte co se děje, jste několikrát vyslýcháni policií a pak vás předají inspektorům. Začíná šetření ohledně bezpečnosti práce. Argumentujete, že jde o filmové natáčení a všichni zde jsou na živnostenském listu, odpovědní za svou vlastní bezpečnost. Ale máte pocit, že mluvíte do zdi. Neustále od vás požadují záznamy o školeních bezpečnosti, analýzy rizik a mnoho dalších dokumentů, o kterých jste nikdy neslyšeli. Pojem „porušení bezpečnosti práce“ se zmiňuje čím dál častěji.

   

  Zní to jako nereálná noční můra, která by se vám nemohla nikdy stát? Jste si tím jisti? Slyšeli jste už o termínu „trestněprávní odpovědnost producenta“?  Je to scénář, který by nikdo nikomu nepřál.

   

  Je důležité znát vaše odpovědnosti v oblasti bezpečnosti práce. Proto jsme vytvořili tuto

  Mistrovskou třídu – prozkoumat bezpečnost z pohledu producenta, vedoucího natáčení a vedoucích oddělení. Prostřednictvím praktických příkladů prozkoumáme, co to pro vás znamená. Objasníme za jakých okolností se odpovědnost přenáší na živnostníka a za jakých zůstává na vás.

   

  Vyzbrojte se znalostmi, abyste byli vždy připraveni a nikdy vás nic nepřekvapilo. Přidejte se k naší Mistrovské třídě dnes.

   

  • Velmi přehledně a systematicky projedeme Vaše odpovědnosti z hlediska natáčení a co konkrétně v reálných krocích to pro Vás znamená.
  • Řekneme si kdy potřebujete osobu odborně způsobilou k prevenci rizik a proč, kde hledat, jak je to s náklady. 
  • Probereme si případové studie z hlediska možných situací, se kterými by jste se mohli potkat
  • Řekneme si co na to pojišťovna a zda vše řeší za Vás
  • Projdeme si otázky možných nároků od členů štábu a jak by mohli využití bezpečnost práce proti Vám. I když se to zdá jako sebeobranná technika NECHCEME štvát členy štábu proti produkci a naopak! Cílem je konsenzus, když mají obě strany v otázky BOZP pořádku, je šance, že to dopadne dobře pro produkci i pro zraněné. 
  • Proč může správná implementace BOZP znamenat značné úspory – řekneme si na konkrétních příkladech.  
  • Bezpečné prostředí je i kreativní prostředí. Odpovíme na otázku, proč to není BOZP nebo Natáčení, ale naopak bezpečné prostředí zefektivní uměleckou práci.
  • Dostanete návod na to jak budova kulturu bezpečného natáčení a co jsou nejdůležitější principy
  • Společně si vytvoříme check-list pro Váš konkrétní typ filmových projektů, aby jste měli praktický návod, jak na nic nezapomenout.
  • Cílem není propagovat konkrétního dodavatele, ale poskytnout Vám návod, jak kvalitního poznat a co od něj očekávat. 
  📍 Místo konání: Praha (konkrétní adresa bude upřesněna podle počtu účastníků) 
  📆 Délka workshopu: 3 hodin
  📆 Termín workshopu: Úterý 7.11.2023 v 16.00hod. 
  💰 Zvýhodněná cena pro členy odborové organizace: 3 800 Kč/osoba bez DPH (4 598 vč. 21% DPH).
   

  👥 Kapacita: Omezeno na 40 osob. (Možnost hybridní formy – online pro mimopražské.) 

  Vzhledem k prezenční formě je minimální kapacita proto, aby se workshop realizoval 15 osob. 

  Přihlaste se zde:

   Chránit nebo být ohrožen? Masterclass BOZP pro filmové profesionály: Ochraňte své práva na filmovém place

    

   Měli jste někdy obavu z toho, že se při natáčení vážně zraníte? Vážné zranění znamená zpravidla zastavení natáčení.  Obáváte se, že v takovém případě na Vás někdo z produkce začne tlačit, abyste nic neřešili, nikde nehlásili a v tichosti si to vyřešili sami? Možná by Vám mohl i pohrozit peněžními nároky za zastavené natáčení? Je to jen nepříjemná představa anebo jste se s něčím podobným už setkali?

    

   Bohužel nemusíme chodit daleko, abychom narazili na situace, kdy se tyto otázky stávají aktuálními. Představte si, že herec řídí auto během natáčení záběru a dojde k nehodě. Jedná se v takovém případě o klasickou dopravní nehodu, či spíše o pracovní nehodu v případě zranění?

    

   🚫 Takovou situaci bych nikomu nepřál. Nezaručíme vám beztrestnost, ale dáme vám návod, jak zvýšit šanci se bránit a jak se vyhnout chybám při řešení kritické situace.

    

   🎬 Pro koho je workshop určen: pro všechny filmové profese, které se aktivně účastní natáčení na place ať už českých či zahraničních produkcí. Obzvláště přínosný je pro osvětlovače, grip, SFX, asistenty produkce, stavbu a členy Art departmentu, rekvizitáře, kaskadéry, kameramany, herce, koordinátory komparsu a další filmové profesionály.

    

   🌟 SEFEX – safety film experts, s.r.o. ve spolupráci s Evropským institutem bezpečnosti filmových projektů, z.ú. přináší unikátní praktický workshop pro všechny, kteří se chtějí vyzbrojit znalostmi.
    

   🔍 Zaměříme se přímo na odpovědnosti při úrazech na natáčení. Ukážeme Vám na reálných případech, jak se správně chovat, aby se z Vás nestal oběť – ať už zdravotní, finanční či trestně právní.

    

   🎓 Témata

   • Odpovědnost v případě nehody / úrazu na natáčení – zorientujte se – kdo za co odpovídá, když se něco stane.
   • Praktické postupy a doporučení na konkrétních případech.
   • Jaké dokumenty požadovat od produkce a jaké by měla produkce požadovat od Vás.
   • Jak BOZP může sloužit vaší obraně,  nebo být naopak silnou zbraní. 
   • Analýza rizik – k čemu je, co s ní a jak ji vytvořit.
   • Dostanete ucelenou informaci, proč a jakým způsobem se Vás dotýká bezpečnost práce při natáčení a co to pro Vás znamená z hlediska práv a povinností.
   • Dostanete ucelenou informaci, proč a jakým způsobem se Vás dotýká bezpečnost práce při natáčení a co to pro Vás znamená z hlediska povinností a práv.

    

   💼 BOZP může být skvělým pomocníkem – pokud víte, jak s ní pracovat. Pomůžeme Vám zorientovat se v odpovědnostech, upozorníme Vás na potřebné dokumenty a společně si některé vytvoříme.

    

   🗣️ Představujete si nudné školení? Opak je pravdou! Při poslední realizaci pro mezinárodní posluchače jsme dokonce prodlužovali čas kvůli zájmu účastníků! Vše založeno na praxi a praktickém použití, i když pár paragrafům se taky nevyhneme.

    
   📍 Místo konání: Praha (konkrétní adresa bude upřesněna) 
   📆 Délka workshopu: 5 hodin
   📆 Termín workshopu: Budeme vypisovat na základě projeveného zájmu
   💰 Zvýhodněná cena pro členy odborové organizace: 2 500 Kč/osoba bez DPH (3 025 vč. 21% DPH).
   💰 Cena za včasný nákup: 2 700 Kč/osoba bez DPH (3 267 vč. 21% DPH) 
   💰 Cena a na místě: 3500 Kč/osoba bez DPH (4 235 Kč vč. 21% DPH) 

   👥 Kapacita: Omezeno na 50 osob. (Možnost hybridní formy – online pro mimopražské.) 

    

   Přihlaste se zde:

    školení BOZP pro filmové projekty: Nová generace Online vzdělávání

     

    Před zahájením natáčení jakéhokoli filmového projektu je zákonnou povinností každé produkční společnosti provést BOZP školení pro všechny členy štábu. Toto školení musí splňovat konkrétní zákonné náležitosti, aby bylo uznáno úřady.

     

    V co věříme?

    Ve spolupráci s naším strategickým partnerem – SEFEX, safety film experts, s.r.o., jsme vytvořili toto inovativní on-line školení, které reflektuje specifika filmového průmyslu.

     

    Proč si vybrat naše školení?

    1. Zaměření na filmový průmysl: S ohledem na specifika filmové produkce jsme vytvořili školení přizpůsobené vašim potřebám.
    2. Aktuální obsah: Průběžně aktualizujeme informace dle nejnovějších trendů a doporučení v oblasti BOZP.
    3. Flexibilita: Školte se odkudkoli a kdykoli – ideální pro vaše rušné harmonogramy.
    4. Kompletní BOZP dokumentace: Nabízíme kvalitní osnovy, prezenční listiny a další dokumenty, které jsou klíčové pro uznání školení úřady.
    5. Dvojjazyčnost: Školení je dostupné v češtině i angličtině.
    6. Transparentní platba: Platíte jen za osoby, které absolvovaly školení.
    7. Ověření znalostí: Garantujeme splnění zákonných požadavků.
    8. Individualizace: Každé školení je tailor-made – daleko od generických PDF souborů.
    9. Dvoufázový přístup: Online školení pro celý štáb plus speciální školení HoDs s lektorem.

    Buďte připraveni na výzvy zítřka! Nebuďte překvapeni nečekanými komplikacemi na place. Připojte se k nám a zařaďte se mezi profesionály v oblasti BOZP pro filmový průmysl.

     

    🌐 Odborný garant: Mgr. Jiří Kosorinský, MBA, je současně odborný garant Evropského institutu bezpečnosti filmových projektů, z.ú. a H&S senior supervisor, který má za sebou supervizi projektů jako The Gray Man, EXTRACTION 2, Na západní frontě klid, Blood and Gold, The Falcon and The Winter Soldier, Hunters, Oslo, Jack Ryan, We Were The Lucky One, Ballerina (spin-of Johna Wicka)  a mnoho dalších.

    Toto školení je horká novinka, protože klíčovým kritériem je pro nás kvalita, tak toto školení aktuálně prochází finálním testováním i konzultacemi s úřady a na trhu bude k dispozici od 15.11.2023. 

    V případě zájmu o víc informací nás kontaktujte: 

     Chcete se o kurzu dozvědět jako první? vložte váš e-mail a nic nezmeškáte.